msze święte

Różaniec Święty

w intencji Krucjaty Różańcowej
poniedziałek, godz. 7.30

O godzinie 18.00 Zespół Muzyczny prowadzi Wieczory Chwały.

Nabożeństwo do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych i św. Kamila

w intencji uzdrowienia chorych
wtorek, godz. 17.30

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w intencjach przedstawianych przez modlących się
środa, godz. 18.00

Nabożeństwo do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

w intencji naszego ośrodka duszpasterskiego
czwartek, godz. 17.30

Koronka do Miłosierdzia Bożego
i Liturgia Godzin

w intencji ruchów i wspólnot w naszej Parafii
piątek, godz. 17.30

Różaniec święty

w intencji dusz w czyśćcu cierpiących
sobota, godz. 8.30

Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

w intencji rodzin naszej Parafii
i Ojczyzny
niedziela, godz. 9.00

1. Modlitwa za niewierzące potomstwo

W każdą środę i piątek przed Mszą św. modlimy się za tych, którym zabrakło wiary: dzieci, chrzesniaków, wnuków. Imiona potrzebujących modlitwy wypisujemy na kartkach i wrzucamy do kosza obok wizerunku Matki Bożej Świdnickiej. Warunkiem wypisania imion jest osobiste zaangażowanie we wspólną modlitwę, na miarę swoich mozliwości.

28.10.2016
  2. NOWOCZESNA APLIKACJA NA TELEFON
    Zachęcamy Wszystkich do darmowego ściągnięcia na telefon aplikacji, która ma na celu zbliżenie ludzi w świecie rzeczywistym, nie izoluje ale łączy. Pod tym względem zasadniczo różnie się od facebooka czy innych aplikacji. Warto się wgryźć. To proste: www.gpsnose.com  . Aplikacja posiada tłumaczenie na j.polski. Podawajmy tę wiadomość dalej, by umacniać rzeczywistą a nie wirtualną bliskość człowieka z człowiekiem.
    25.4.2917
  3. DREWNO KAŻDEGO GATUNKU

Wszyscy Zatroskani o powstanie kościoła i  domu parafialnego pod największym Krzyżem św. w Polsce -  na Chełmcu,

prosimy Was o pomoc w gromadzeniu drewna różnych gatunków (także owocowych), byśmy mogli przeznaczyć je na cele budowlane. Średnica od 5 cm wzwyż. Chętnie przyjmiemy inne materiały w formie darowizny, bądź ozdoby w nowej świątyni (złoto, srebro, bursztyn, kamienie szlachetne i półszlachetne) Naszych Dobroczyńców regularnie obmadlamy w "Wałbrzyskiej Częstochowie".

1.7.2017
  4. TWOJA ŚCIANA

W różny sposób można upamietnić się na tym łez padole. My proponujemy, żebyście mieli swoją ścianę w kościele. Można wespół, można w pojedynkę. Taka okazja może się nie powtórzyć. Pomoagając budować ośrodek duszpasterski, upamietniasz się na wieki. Tu ludzie będa przyjmować Chrzest św. Eucharystię, nawracać się i spowiadać, zawierać Sakrament Małżeństwa, doświadczać uzdrowień i uwolnień. Ty możesz stworzyć ku temu odpowiednie warunki. Myślisz, że możesz mieć swój udział? Potrzebne  informacje na www.parafiakonradow.boo.pl w linku: KONTAKT.

15.3.2018
  5. ZBIERAMY INSTRUMENTY MUZYCZNE

Jeśli ktoś posiada zbędny a jednocześnie dobry instrument muzyczny, może go nam oddać. Spróbujemy wykorzystać go na chwałę Bożą. Bóg zapłać!

20.9.2018
  6. 1% PODATKU na KRS 0000 381 456

CZY CHCESZ BUDOWAĆ SWOJĄ DZIELNICĘ, MIASTO....

ZGODNIE Z 1000-LETNIĄ TRADYCJĄ POLSKI?

Przekaz 1 % podatku na konto Organizacji Pożytku Publicznego - nr KRS 0000381456,

przy Parafii Matki Bożej Częstochowskiej.

Przekazana kwota w całości zasila konto budowy.

Emeryci i renciści, których rozlicza ZUS mogą zadeklarować chęć przekazania 1% na OPP wypełniająć deklaracje PIT-OP. Wystarczy podać nr PESEL, dane osobowe i złożyc podpis. Pomoc w tym zakresie będzie udzielana przed i po każdej Mszy św. w kaplicy parafialnej.

Odpowiednią deklarację możemy złożyć do końca okresu rozliczeniowego tj. do 30.04.2019r.

Jeżeli rozliczamy także jakieś ulgi podatkowe, wystarczy wpisać nr KRS w odpowiednią rubrykę, a Urząd Skarbowy prześle odliczoną kwotę 1 % na konto OPP.

WSZYSCY JESTEŚMY ODPOWIEDZIALNI ZA TO JAKIE  BĘDZIE JUTRO!

BÓG ZAPŁAĆ

30.1.2019
  7. Polonia buduje ścianę frontową kościoła pod największym Krzyżem św. w Polsce

Polonia związana ze środowiskiem Odnowych Charyzmatycznej Niemiec, Holandii, Luksemburga, Belgii, Francji oraz Polacy z Irlandii Półniocnej budują ścianę frontalna kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej na Wzgórzu Św. Antoniego, przy ul. Księdza jerzego Popiełuszki 2 w Szczawnie - Zdroju, u podnóża góry Chełmiec, na szczycie której stoi najwyższy  Krzyż Św. w Polsce ( wg jego budowniczego ks. inf. Juliana Źrałko liczy 49,5 m wysokosci). Cieszymy się, że nasze modlitwy i zaangażowanie nabiera widocznych kształtów. Zapraszamy do oglądania postepów na stronie internetowej a jeszcze bardziej pod wskazanym adresem, na granicy Wałbrzycha i Szczawna - Zdroju!

2.4.2019
  8. Msza św. i modlitwa o uzdrowienie, i uwolnienie

Tym razem nietypowo, ponieważ nie w piątek ale w środę spotkamy się na Mszy św. i modlitwie o uzdrowienie. Będzie to 24 kwietnia, o godz. 18.00. Zapraszamy!

24.4.2019
  9. IV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy pod Krzyż św. na Chełmcu

Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy "Od Krzyża do Krzyża", czyli mająca swój początek przy  Krzyżu św., obok budowy kościoła przy ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 2 w Szczawnie - Zdroju a kończąca się na szczycie Chełmca, pod Krzyżem św., uchodzącym za największy w Polsce, rozpocznie się w sobotę, 8 czerwca, o godz. 9.00 a zakończy Mszą św. i piknikiem przy ognisku. Brać Kolejarska zaprasza wszystkich pragnących pielgrzymować po zboczu góry, aż do szczytu, do Krzyża św.!

8.6.2018
  10. Pielgrzymka Harcerzy pod Krzyż św. na Chełmcu

W sobotę, 15, czerwca, o godz. 9.00, spod Krzyża św., znajdującego się obok budowy kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej, przy ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 2 w Szczawnie - Zdroju, rozpocznie się kolejna pielgrzymka Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej "Od Krzyża do Krzyża". Na szczycie góry Chełmiec, pod Krzyżem św., uchodzącym za największy w Polsce, będzie celebrowana Msza św. a następnie zostanie rozpalone harcerskie ognisko. Zapraszamy nie tylko harcerzy! Niech to pielgrzymowanie stanie się naszą wspólną radością.

15.6.2019